Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
Uluslararası Gazze Konferansı Yapıldı haberi Gazete FX

Uluslararası Gazze Konferansı Yapıldı

Lübnan'ın Başkenti Beyrut'ta Uluslararası Gazze Konferansı Gerçekleştirildi.

Uluslararası Gazze Konferansı YapıldıDünya

Uluslararası Gazze Medya konferansı Lübnanda gerçekleştirildi. Beyrut Commodore Hotel'de gerçekleştirilen programda, Gazze ve Filistinin kurtarılması için İslam beldelerinin ordularının harekete geçirilmesi çağrısı yapıldı.

İslami siyasi bir parti olan Hizb-ut Tahrir, Uluslararası Gazze Medya konferansını Lübnan"ın Başkenti Beyrut"ta gerçekleştirdi. Commodore Hotel'de gerçekleşen programa Türkiye, Lübnan, Mısır, Suriye ve Ürdün"den konuşmacılar katılarak Gazze ve Filistin"in kurtarılması için İslam ülkelerinin ordularını harekete geçirmeleri için çağrı yaptılar.
 
Kura-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın oturum başkanlığını Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Bürosu Başkan Yardımcısı Hişam Al Baba yaptı. Ayrıca Gazze"de yaşanan tahribat, can kayıpları ile Gazze halkının Yahudi zulmü karşısındaki sabrın gösterildiği bir video da katılımcılara izletildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ise, Gazze ve tüm Filistin topraklarının kurtarılması için Türkiye"nin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
 
OSMANLI TORUNLARINI GAZZE VE FİLİSTİN"E YARDIMA ÇAĞIRIYORUZ

 
“Biz Yahudi varlığı İsrail"i kınamıyoruz! Biz Yahudi varlığı İsrail"i kınamakla yetinenleri kınıyoruz” diyen Kar, “Gazze ve tüm Filistin topraklarının kurtarılması için Türkiye"nin ordularını harekete geçirmelerini istiyoruz. Bazıları bize Türkiye ordusunu Gazze"ye niçin çağırdığımızı soruyorlar. Evet, biz biliyoruz ki bu ordu Gazze ve hatta tüm Filistin"e yardım etmeye muktedir bir ordudur. Çünkü bu ordunun subayları ve askerlerine ataları olan Osmanlı Hilafeti ordusu izzet, şeref, zafer ve kahramanlıklarla dolu tarihi bir miras bırakmıştır” diye konuştu.
 
Konferansın sonunda okunan sonuç bildirgesinde ise Gazze ve Filistin topraklarının önemine, bu toprakların Yahudi varlığından temizlenmesi için İslam beldelerinin ordularının harekete geçirilmesine vurgu yapıldı.

21.08.2014 16:37 - [239323]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Dünya Haberleri

Kaybeden ABD değil, AB olacak

Uzmanlara göre, Rusya'nın Batı"ya karşı aldığı yaptırım kararları 1 yıllık olsa da, bunun AB"ye faturası ağır olacak. Rusya"nın ambargo kararlarını RS FM'de değerlendiren Aydınlık Gazetesi yazarı Hasan Böğün, Ankara'nın Brüksel'den gelen uyarılara karşın, Moskova ile ticari ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

  • İran Kum Fırtınasına Teslim Oldu 5 Ölü
  • Afganistan'da intihar saldırısı: 3 Ölü, 1 Yaralı

Uluslararası, Gazze, Konferansı, Yapıldı