Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etti haberi Gazete FX

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etti

Muharrem Yılmaz TÜSİAD başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz istifa ettiGündem

Muharrem Yılmaz, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

TÜSİAD Başkanı Muharem Yılmaz, başkanlıktan istifa ettiğini açıkladı. Aynı zamanda Sütaş'ın patronu olan Yılmaz, şirketteki 18 çalışanın sendikaya üye olduğu gerekçesiyle işinden atıldığı ve işten atılan işçilerin eylem yapmak istedikleri alana 13 ton gübre döktürdüğü iddialarıyla ilgili acil bir basın toplantısı düzenledi. Yılmaz, TÜSİAD'dan istifasını bu toplantıda açıkladı. Bugün bazı basın organlarında Sütaş'ın işten atılan çalışanların eylem yapmasına izin vermemek için eylem alanına 13 ton gübre döktürdüğü haberi yer almıştı.

Yılmaz, "Sütaş ile ilgili iddiaların TÜSİAD'a zarar vermesine izin veremem. Yazılı basında yer alan haberler ile TÜSİAD istismar edildi. TÜSİAD'ın itibarı çok önemli bir emanet, zarar gelmesini istemedim. Sütaş'ta sendikal çalışmaları hızlandıracağım. Sendika üyeliği nedeni ile işine son verilen var ise gereğini yapacağım. Sütaş'ta sendikaya karşı herhangi bir yönetici yoktur. Benim üzerimden TÜSİAD'ı yıpratma operasyonu yapılıyor" dedi.

Yılmaz, gübre olayı ile ilgili olarak da "Gübre olayı tatil günü kimsenin olmadığı bir günde çevre düzenlemesi olarak yapıldı. Bir kasıt olsa önce ben cezalandırırım" ifadelerini kullandı.

Muharrem Yılmaz, TÜSİD'ın istifa eden ilk başkanı oldu. Muharrem Yılmaz istifa ettiğini açıklamasının sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yılmaz "Herhangi bir baskıya maruz kaldınız mı?" şeklindeki bir soruya görev süresi boyunca üstüne düşenleri yerine getirmeye çalıştığını belirterek "Hiçbir TÜSİAD başkanı baskı nedeniyle istifa etmez" dedi.

MUHARREM YILMAZ KİMDİR?
Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'inde iktisat dalında yüksek öğrenimini tamamlayan Maharrem Yılmaz, babası Sadık Yılmaz'ın 1975'te kurduğu Sütaş'ın 1989'da genel müdürü ve 2005'te yönetim kurulu başkanı oldu. Yılmaz, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 17 Ocak 2013'de ise gerçekleştirilen 43'üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığı görevini Ümit Boyner'den devralmıştı.

04.06.2014 16:11 - [239283]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Gündem Haberleri

Guslün Sünnetleri nelerdir (Şafii Mezhebi)

Gasl, yıkamak demektir. Gusül ve iğtisal da, yıkanma anlamını taşır. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Buna taharet-i kübra (büyük temizlik) denir. Peki Guslün Sünnetleri nelerdir? işte detaylar...

  • Türk Eğitim-Sen müdürlerin puanlamasına tepkili
  • Tatil için geldi, bir daha haber alınamadı

Tüsiad, Başkanı, Muharrem, Yılmaz, Istifa