Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
Soma'nın yetim çocukları okula gitmeye başladı haberi Gazete FX

Soma'nın yetim çocukları okula gitmeye başladı

Soma ilçesindeki facianın ardından yetim kalan çocuklar, yeniden okula gitmeye başladı.

Soma'nın yetim çocukları okula gitmeye başladıYerel

Annesiyle, akrabasıyla, komşusuyla okula gelen yetim çocuklar, zoranlar yaşadı. Maden faciasında babalarını kaybeden çocuklar, tekrar okul sıralarına döndü. Aileler ve çocukları zor anlar yaşadı. Çocuklarını okula getiren aileler, acılarının büyük okluğunu belirtti.

Eşinin Soma Kömür İşletmelerinde çalıştığını ve maden kazasının yaşandığı gün haftalık izni olduğu için faciadan kıl payı kurtulduğunu belirten madenci eşi. çocukların zor anlar yaşadığını belirterek şunları söyledi: "Eşimi Allah çocuğuna ve baııa bağışladı. Eşim orada olsaydı bu Somayı yakardım ben. Gerçekten yakardım. Ben nereye giderdim ki. nereye sığınırdım. Hiçbir yere sığınamazdım ben. Kendi aileme de eşimin ailesine de sığmamazdım. Ben yakardım Soma yı. Şu an maden ocağının santrallerinde çalışanları 3 bin lira maaş alıyor.

Ben eşimle sürekli N'olursuıı madenden çık çık' diye tartışırdım. Çıkmazdı; ııe işe gireyim' derdi. Lise mezunu, adamını bulamadık. Partili birini bulsaydık böyle olmazdı. Şu an işsiz, ne olacak halimiz bilmiyorum. Evim kira 250 lira kira veriyorum, maddi durumum iyi değil." "EŞİM EVDEN DIŞARI ÇIKAMIYOR. UTANIYOR" Eşi maden ocağı santralde çalışan öğrenci velisi, yetim kalan çocukların okulda arkadaşları başsağlığı diledikçe ağladığını ifade ederek şöyle konuştu: "Benim yakınım vok.

ama eşimin var. Eşim üç yakın akrabasını kaybetti. Hepsi de gencecik çocuklardı. Acımız çok büyük. Benim eşim santralde çalışıyor. Ama biz bunu hak ettiğimize inanmıyoruz. Eşim de her zaman bunu söylüyor. Eşim de her zaman bunu söylüyor. Ve bu kayıplar olduktan sonra da evden dışarı dahi çıkamıyor, utanıyor. 3 bin lirayı bizim değil, onların alması gerektiğine inanıyor. Eşim onlar yerin yüz binlerce metre altında çalışıyorlar, biz masa başında çalışıyoruz, hiçbir şey yapmıyoruz' diyor.Biz bu acılara çok üzülüyoruz. Yapacak hiçbir şeyimiz yok. Keşke böyle bir şev yaşanmamış olsaydı.

Ama sağ kurtulan kişilerin de konuşmalarını istiyoruz. Biz onların arkasındayız Somalılar olarak. Her zaman da bu olayın peşinde olacağız. Bunları n ü s t ü ıı ü ıı kapatılmasını iste m i y o r u z. Oğlumun sınıfında var bir kişi babasını kaybetti. Dün çocuk bütün ders boyunca ağlamış, öğretmeni zor zapt etmiş. Ağladılar. Çok yandı ciğcrleri çok yandı. Okulumuzdan babasını kaybeden baya bir öğrenci var. Çok üzgünüz ama onların acısını ne kadar paylaşabiliriz ki yapacak hiçbir şey yok. "

26.05.2014 11:42 - [239160]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Yerel Haberleri

Yetim, Çocukları, Okula, Gitmeye, Başladı