Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
Kuşadası Belediyesi'nden Kamuoyuna Açıklama haberi Gazete FX

Kuşadası Belediyesi'nden Kamuoyuna Açıklama

Bazı basın yayın organlarında Kuşadası Belediyesinin Atatürk resimleri ve Türk Bayraklarının çöpe atıldığı yönünde haberlere yer verilmiştir. İddialar kesinlikle yalan ve uydurmadır.

Kuşadası Belediyesi'nden Kamuoyuna AçıklamaYerel

Bazı basın yayın organlarında Kuşadası Belediyesinin Atatürk resimleri ve Türk Bayraklarının çöpe atıldığı yönünde haberlere yer verilmiştir. İddialar kesinlikle yalan ve uydurmadır.  Kuşadası Belediyesinin depolarının düzenlenmesi,  geçmiş dönemde bastırılan ve çürümeye terk edilen yüz binlerce broşür, kitap, dergi, gazetenin envanterinin çıkarılması amacıyla bir çalışma yapılmış, sayım tamamlandıktan sonra bir kısım malzeme geri dönüşüme gönderilirken, bir bölümü ise temizlenip, düzenlendikten sonra depoya konulmuştur. Yapılan bu çalışma sırasında henüz poşetinden dahi çıkarılmamış  önünde Atatürk ve Bayrak, arkasında ise bir önceki belediye başkanının büyük harflerle ismi  baskılı tişörtler ve yere düşen kitapçıklar sanki çöpe atılmış gibi lanse edilmiştir. Sözü edilen malzemelerin depoda tasnifli halde fotoğrafları ektedir. 

İbramaki Sanat Galerisinde aralarında ünlü ressamların yaptığı Atatürk posterlerinin de aynı haber içerisinde çöpe atıldığı öne sürülmüştür. Bu iddiayı öne süren ve haberde ismi geçen görevli kişi, Belediyemiz Destek biriminde çalışan ve sözleşme süresi sona erdikten sonra bir daha görevlendirilmeyen birisidir. Sanat galerisine bağışlanan, verilen her eserde olduğu gibi sözü edilen Atatürk Posterleri envantere kayıtlı ve zimmetlidir. Atılması, kaybedilmesi mümkün değildir. Tümü İbramaki Sanat Galerisinin üst katındaki bir odada çöpler ile birlikte atılı vaziyetteyken alınıp, temizlenmiş ve Kültür Müdürlüğümüze bağlı Çalıkuşu evinde arşivlenerek koruma altına alınmıştır.

Ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönemde Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden polemik yapılmasını  şiddetle kınıyor, bu tür asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal sürecin başlatılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

                                                                                                 KUŞADASI BELEDİYESİ

21.08.2014 15:47 - [239314]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Yerel Haberleri

Kuşadası, Belediyesi, Kamuoyuna, Açıklama