Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
Körfez'de ÇED Kavgası haberi Gazete FX

Körfez'de ÇED Kavgası

Körfez"de yapılması planlanan Barbaros ve Güney mahallelerini ilgilendiren projeler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED toplantısı yapmak isteyince ortalık karıştı

Körfez'de ÇED KavgasıGündem

Kentin bazı siyasilerinin de hazır bulunduğu toplantı yapılamadı.PETLİNE Firmasının, Açık Platform ve Denizaltı Boru hattıyla ilgili ÇED(Çevresel Etki Değerlendirme) toplantısı halkın muhalefeti nedeniyle yapılamadı. Dün Körfez 95 evler Belediye Çay Bahçesi"nde yapılması planlanan ÇED toplantısına MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, MHP"nin geçtiğimiz yerel seçimlerde Körfez Belediye Başkan Adayı olan Salih Şirin, CHP"li eski İl Meclis Üyesi Mehmet Kaçar, TMMOB Kocaeli Şube Başkanı Arsal Arısal, Körfez Halkevleri Üyeleri ve Güney Mahallesi sakinleri katıldı. Planlanan toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü"nden Kimya Mühendisi Osman Demircan, Kimya Mühendisi Şebnem Pekeroğlu ve PETLİNE Faaliyet Sahibi Fatih Demirel de hazır bulundu. 

TOPLANTIYI BAŞLATMADILAR

Toplantıya katılan mahalle sakinleri ve siyasiler toplantı saatini beklerken konu üzerine bol bol sohbet etti. Çevik Kuvvet Ekipleri de dışarıda hazır bekletildi. Toplantı saati geldiğinde ise Osman Demircan toplantıyı açmak için ayağa kalktı. Bunun üzerine mahalle sakinleri ve siyasi parti temsilcileri toplantıyı başlatmama çağrısı yaptı. Mahalle sakinleri yanlarında getirdikleri düdüklerle Osman Demircan"ın açılış konuşmasını kesti. Bunun üzerine siyasiler ve mahalle sakinleri Osman Demircan"ın masasına yürüdü. Osman Demircan ise gürültünün kesilmesini isteyerek konuşmasına devam etmek istedi.

PETLİNE YETKİLİLERİ SALONU TERK ETTİ

Toplantının gerçekleşmesini istemeyen halkın tepkisi üzerine masa üzerinde bulunan her şey döküldü. Çıkan arbede üzerine PETLİNE yetkilileri salondan çıktı. Dışarıda bekleyen polis amirlerinden içeriye müdahale etmelerini istediler. Polis amirleri ise içeride olağanüstü bir durum olmadığını söyleyerek müdahalenin gerçekleşmeyeceğini söylediler. Halk bakanlık temsilcilerinin “Toplantı açıldı fakat halkın muhalefeti nedeniyle tamamlanamadı” cümlesinin üzerine yine duruma tepki gösterdi. Mahalle sakinleri ve siyasiler tutanağa “toplantı açılamadan sonlandı” ibaresinin yazılmasını istediler. Yetkililer bu talebi geri çevirdi. Halkın baskısı üzerine bakanlık yetkilileri ellerindeki tutanakları alarak salondan çıktı. Mahalle sakinleri ise yeni bir ÇED toplantısı yapılamasına izin vermeyeceklerini söylediler.

EVLERİN ALTINDAN BORU HATTI GEÇECEK

Toplantıya katılan vatandaşlar, petrol şirketlerinin projesinin yapılması halinde evlerinin altından akaryakıt borularının geçeceğini, akaryakıt tankerlerinin mahallelerinde dolum yapacağını, TÜPRAŞ"ın zaten bir tehlike saçtığını ve bu projenin de gerçekleşmesi durumunda mahalle için büyük bir tehlike olacağını savundular. Mahalleliler bu projenin gerçekleşmemesi için mücadele edeceklerini söylediler. Edinilen bilgiye göre ÇED toplantısı gerçekleşmeden bazı evlerin altından boru hatlarının geçirildiği öğrenildi.

21.08.2014 17:26 - [239331]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Gündem Haberleri

Guslün Sünnetleri nelerdir (Şafii Mezhebi)

Gasl, yıkamak demektir. Gusül ve iğtisal da, yıkanma anlamını taşır. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Buna taharet-i kübra (büyük temizlik) denir. Peki Guslün Sünnetleri nelerdir? işte detaylar...

  • Türk Eğitim-Sen müdürlerin puanlamasına tepkili
  • Tatil için geldi, bir daha haber alınamadı

Körfez, Kavgası