Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
Aras Havzası Kurtarılacak haberi Gazete FX

Aras Havzası Kurtarılacak

27 bin 584 kilometrekarelik alan ve yıllık 4 milyar 630 milyon metreküp su hacmine sahip Aras Havzası için Aras “Havzası, yönetim ve üst yönetim heyeti” oluşturuldu Aras havzası, bundan böyle her yönüyle Kars, Ardahan ve Iğdır da masaya yatırılacak.

Aras Havzası KurtarılacakGündem

Koordinatör Kars Valisi Günay Özdemir başkanlığında oluşturulan yönetim heyetinde valiler, belediye başkanları, üniversitelerin yönetimleri, İl Özel İdaresi genel sekreterleri, Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri, Kalkınma Ajansı Genel Sekreterleri, OSB yöneticileri, ilgili STK temsilcileri ve ilgili kurumların üst düzey yetkililerinden oluşuyor.
 
Devlet Su İşleri Sosyal Tesislerinde bir araya gelen yönetim heyetinin oluşturulması için düzenlenen toplantıya: Kars Valisi Günay Özdemir, Iğdır Valisi Davut Haner, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Havza Yönetimi Daire Başkanı Tamer Kimençe, DSİ 18. Bölge Müdürü Nesip Özden ve ilgili daire ve kurum müdürleri katıldı. Oy birliği ile oluşturulan yönetim heyetinin oluşturulmasını ardından Aras Havzası Teşekkülü oluşturuldu. Daha sonra da toplantıya katılanların görüş ve önerileri alınarak soruları cevaplandırıldı. Yapılan konuşmaların ardından Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü Mutlu Çetinkaya havza yönetimi heyetine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Havza Yönetimi Daire Başkanı Tamer Kimençe de, Aras Havzasının 18 Haziran 2013"te Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Aras Havzası Koruma ve Eylem Planı ile ilgili olarak sunumunu yaparak Aras Havzasını anlattı. Toplantıda açılış konuşması yapan, DSİ 18. Bölge Müdürü Nesip Özden, Aras Havzasının Kars, Ardahan, Iğdır"ın yanı sıra Erzurum ve Ağrı illerini kapsadığını belirterek: “Aras Havzası 27 bin 584 kilometrekarelik bir alan kapsamaktadır. Yıllık 4 milyar 630 milyon metreküp su hacmine sahiptir. Aras Havzamız, Dicle, Çoruh ve Fırat havzalarıyla da komşudur. Bu toplantıdan çıkacak sonuçlarda bölge illerimiz için son derece önemlidir.” Dedi. Daha sonra söz alan Aras Havzası Koordinatör Valisi Günay Özdemir de, oy birliği ile oluşturulan yönetim heyetinin Kars, Ardahan ve Iğdır"dan seçilmesine dikkat çekerek, koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sağlanması gerektiğini belirtti.

22.08.2014 17:51 - [239351]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Gündem Haberleri

Guslün Sünnetleri nelerdir (Şafii Mezhebi)

Gasl, yıkamak demektir. Gusül ve iğtisal da, yıkanma anlamını taşır. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Buna taharet-i kübra (büyük temizlik) denir. Peki Guslün Sünnetleri nelerdir? işte detaylar...

  • Türk Eğitim-Sen müdürlerin puanlamasına tepkili
  • Tatil için geldi, bir daha haber alınamadı

Havzası, Kurtarılacak