Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gazetefx/public_html/Includes/Functions.php on line 149
212 okul müdürü artık öğretmen haberi Gazete FX

212 okul müdürü artık öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığı"nın ilimizde bulunan 520 okulda dört yılını tamamlayan 380 okul müdürüne uyguladığı değerlendirme kriterlerine göre 168 müdür 75 puan üzerinde alarak başarılı oldu, 212 okul müdürü ise başarısız oldu.

212 okul müdürü artık öğretmenEğitim

Başarısız isimler eğitim hayatlarını öğretmen olarak sürdürecek.Milli Eğitim Bakanlığı"nın yeni değerlendirme kriterlerinin sonuçları açıklandı. Ağustos ayı içerisinde ilimizdeki 520 okulda 4 yılını tamamlayan 380 müdürden 168"i bakanlığın değerlendirme kriterlerine göre 75 puanın üstünde alarak bulundukları okulda kalma hakkını elde etti. Başarılı olan müdürler başka bir okula tayinini isteyebilecek. Öte yandan 212 okul müdürü ise 75 puanın altında kalarak başarısız oldu. Başarısız olan 212 müdür artık kendi branşlarında öğretmen olarak görev yapacak. 

İZMİT"TEKİ MÜDÜRLERİN LİSTESİ

İzmit merkezde bakanlığın yaptığı değerlendirme kriterlerinde başarılı olanlar şöyle: Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Salih Aydın, İzmit Meslek Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Işıl, İzmit Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yusuf Şahin, 24 Kasım Anadolu Lisesi Müdürü Yahya Öztürk (en yüksek puanı alan okul müdürü), Yahya Kaptan Ortaokulu Müdürü Orhan Günen, Türk Pirelli Ortaokulu Müdürü Kemal Demirci, Akşemseddin İlkokulu M Müdürü Muhterem Aktaş, Akmeşe İlkokulu Müdürü Adem Gürsel, Emek Dayanışması İlkokulu Müdürü Abdullah Ünüvar, İzmit Nuh Çimento Okul Müdürü Alper Yazıcı, Kazım Karabekir İlkokulu Müdürü İbrahim Ergün, Kılıçaslan İlkokulu Müdürü Selahattin Gül, Mimar Sinan Ortaokulu Müdürü Ali Şükrü Günaydın, Muammer Aksoy İlkokulu Müdürü İsmail Erdem, Ulugazi İlkokulu Müdürü Necati Kal, Hacı Bektaş Veli İlkokulu Müdürü İsmail Oğuz, Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Murat Balay, Farabi Ortaokulu Müdürü İsmail Ünlü, İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kızmaz, Şehit Polis Volkan Sabas İlkokulu Müdürü Necmettin Türkmen, Yeni Turan Anaokulu Aysel Erdoğan, İlkadım Anaokulu Müdürü Yaşar Ulamış, Ulubatlı Hasan Ortaokulu Müdürü İlknur Durmaz, Bayraktar İlkokulu Müdürü İsmail Şaş, Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Yaşa, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi Müdürü Ergin Aktop.

GAZİ LİSESİ MÜDÜRÜ BAŞARISIZ BULUNDU

Değerlendirme kriterlerine tabi tutulan ve başarısız olan okul müdürleri arasında Gezi olayları ile ilgili yaptığı konuşma ile gündeme gelen ve okul birinciliği elinden alınan Işıtan Önder"in de okul müdürü olan ve bu olaydan sonra görevinden istifa eden Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Kemal Saral"da yer alıyor. Ayrıca Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü olan Cahit Çakmak ve Muammer Dereli Ortaokulu Müdürü Celal İşçi"de başka okullara atanacak isimler arasında yer aldı.

22.08.2014 17:24 - [239343]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Eğitim Haberleri

Müdürü, Artık, Öğretmen